Kilka kwestii po aktualizacji do J3.5.6 i M_Social 3.21.1

Professional Joomla social template with metro design and JomSocial extension support.
Rate this topic: Evaluations: 0, 0.00 on the average.Evaluations: 0, 0.00 on the average.Evaluations: 0, 0.00 on the average.Evaluations: 0, 0.00 on the average.Evaluations: 0, 0.00 on the average.Evaluations: 0, 0.00 on the average.
GK User
Tue Apr 18, 2017 1:53 pm
Reply with quote
Report this post
Witam.
Na wstępie chciałbym pochwalić Państwa za świetne produkty i profesjonalny design. Od lat używam templaty (M)Social.
Dokonałem aktualizacji z J2.5.7 do 3.5.6, i przy okazji zaktualizowałem skórę (M)Social do najnowszej wersji czyli 3.21.1. Z pakietu instalacyjnego zainstalowałem pluginy (uprzednio odinstalowując stare). Oprócz templatki i dodatków gk i J2XML nie instalowałem nic innego.
Z kilkoma problemami nie mogę sobie poradzić:
1. Za mały odstęp między przyciskiem "czytaj więcej" a następnym artykułem:
http://www.tomaszkowal.pl/index.php?opt ... 57&lang=pl
2. Kwadracik w górnym prawym rogu obok menu (było w nim LOG IN) - jak się go pozbyć?
3. Jak uruchomić komentarze takie jak w demo pod artykułami z tym że dla gości? Najlepiej z wykorzystaniem Googlowego CAPTCHA? I najlepiej bez instalowania kombajnu typu K2.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.
User avatar
Fresh Boarder

GK User
Tue Apr 18, 2017 4:33 pm
Reply with quote
Report this post
Właśnie zaobserwowałem jeszcze jeden błąd- po otworzeniu artykułu na dole są te przyciski nawigacyjne - do przodu, do tyłu. Strasznie się one rozsypały. Przed aktualizacją tych błędów nie było.
Pozdrawiam.
User avatar
Fresh Boarder

teitbite
Wed Apr 19, 2017 10:10 am
Reply with quote
Report this post
Hi

Please add this code to override.css and make sure override is enabled in template settings.

Code: Select all
.blog .leading > div {
margin-bottom: 35px;
}

#gkUserArea {
display: none;
}


Niestety komentarze ida a K2. Jedyne co moge doradzic to jakis dodatkowy plugin typu jComments.

Co do nawigacji prosze sprobowac updatowac GK Typography plugin, badz sprobowac go odlaczyc zeby sprawdzic czy wyglad artykulow sie zbytnio nie zmieni.
User avatar
Moderator

GK User
Wed Apr 19, 2017 2:41 pm
Reply with quote
Report this post
Dziękuje - dokonałem nadpisania i pomogło w sprawie przycisku i marginesu dolnego.
Z koeli na stronie głównej Home ten margines jest za wielki (ale nie jest spowodowane tym nadpisaniem tylko wcześniej nie zauważyłem). Proszę zerknąć:http://www.tomaszkowal.pl/index.php?lang=pl

Wyłączenie GK Typography nie pomogło. A nawet jego odinstalowanie, i co dziwne działają nadal suffixy i blocki itd, czy nie powinny przestać działać? Wyczyściłem cache przeglądarki.

JComments używałem do tej pory ale puszcza spam strasznie i nie pasuje wizualnie do tej zarąbistej templaty. No chyba że da się ją połaczyć jakoś z Google ReCaptcha to można powalczyć z wyglądem.
User avatar
Fresh Boarder

GK User
Wed Apr 19, 2017 3:15 pm
Reply with quote
Report this post
Z marginesem na str głównej poradziłem sobie tym samym sposobem który podałeś, wstawiłem do override.css to:

Code: Select all
.blog-featured article {
padding: 0px 0;
}


reszta pozostaje nierozwiązana..

PS. że też nie znałem takiego sposobu wcześniej...
User avatar
Fresh Boarder

teitbite
Fri Apr 21, 2017 9:59 am
Reply with quote
Report this post
Hi

Ciesze sie, ze moglem pomoc. Czy juz wszystkie problemy z tego watku sa rozwiazane ?
User avatar
Moderator

GK User
Fri Apr 21, 2017 12:24 pm
Reply with quote
Report this post
Dziękuje, już prawie wszystko. Pozostaje kwestia przycisków nawigacyjnych pod postami, np tutaj:
http://www.tomaszkowal.pl/index.php?opt ... 79&lang=pl

Dodatek gk_typography jest wyłączony.
User avatar
Fresh Boarder

teitbite
Sun Apr 23, 2017 11:35 am
Reply with quote
Report this post
Hi

Jakos nadal widze w uzyciu pliki stylu tego pluginu. Prosze o podeslanie na maila [email protected] dostepu do strony, to sprawdze dlaczego sie nie wylancza.
User avatar
Moderator

GK User
Wed Apr 26, 2017 12:27 pm
Reply with quote
Report this post
Wysłałem dane, coś już może wiadomo??

A tak na marginesie- jak dodać rok do daty w kwadraciku obok artykułów??
User avatar
Fresh Boarder

teitbite
Fri Apr 28, 2017 1:23 pm
Reply with quote
Report this post
Hi

typography.css jednak nie bylo tu problemem jak uwazalem. Poprawilem wyswietlanie dodajac do override.css ten kod:

Code: Select all
.pagination ul li::before,
.pager li::before,
.pagination ul li::after,
.pager li::after,
.pagination ul li span,
.pager li span{
  display: none;
}

.pagination ul li,
.pager li {
  padding: 0 !important;
}

.pager li a:hover,
.pager li span:hover,
.pagination ul li a:hover,
.pagination ul li span:hover{
    float: right;
    font-size: 13px;
    line-height: 34px;
    margin-right: 7px;
}

.pager li.next,
.pagination ul li.next {
  float: right;
}


Co do daty, to trzeba zmodyfikowac plik /html/com_content/article/default.php

Code: Select all
<time datetime="<?php echo JHtml::_('date', $this->item->publish_up, JText::_(DATE_W3C)); ?>" itemprop="datePublished"><?php echo JHtml::_('date', $this->item->publish_up, JText::_('TPL_GK_MSOCIAL_DATE_FORMAT')); ?></time>


na

Code: Select all
<time datetime="<?php echo JHtml::_('date', $this->item->publish_up, JText::_(DATE_W3C)); ?>" itemprop="datePublished"><?php date('F <span>j</span><small>Y</small>'); ?></time>
User avatar
Moderator

GK User
Fri Apr 28, 2017 2:12 pm
Reply with quote
Report this post
Dziękuje za poprawki, wygląda że wszystko działa super.
Natomiast co do wyświetlania roku w dacie- wygląda na to, że zmiana kodu nie przynosi efektu, nie zmiania się nic.
User avatar
Fresh Boarder

teitbite
Sat Apr 29, 2017 11:28 am
Reply with quote
Report this post
Hi

Na mojej kopi templatu dzial. Prosze o podeslanie dostepu do FTP, to zobacze czemu nie dziala, moze zmiany sa w zlej lini lub pliku komponentu a nie jego nadpisaniu. Ten sam mail [email protected]
User avatar
Moderator

GK User
Thu May 11, 2017 12:30 pm
Reply with quote
Report this post
Wysłałem.
User avatar
Fresh Boarder

teitbite
Fri May 12, 2017 3:21 pm
Reply with quote
Report this post
Hi

Podalem zle miejsce podmiany kodu. Trzeba bylo to zrobic w linii 199 i teraz widze, ze mozna uzyc nieco prostszego kodu:

Code: Select all
      <?php if ($params->get('show_publish_date')) : ?>
      <time datetime="<?php echo JHtml::_('date', $this->item->publish_up, JText::_(DATE_W3C)); ?>"><?php echo JHtml::_('date', $this->item->publish_up, JText::_('j')); ?><span><?php echo JHtml::_('date', $this->item->publish_up, JText::_('M')); ?></span><small><?php echo JHtml::_('date', $this->item->publish_up, JText::_('Y')); ?></small></time>
      <?php endif; ?>


Ostatni krok to nieco podrasowac CSS:

Code: Select all
article header > time small {
    display: block;
    padding-bottom: 5px;
}

article header > time {
    height: auto;
}
User avatar
Moderator

GK User
Fri May 12, 2017 4:44 pm
Reply with quote
Report this post
jest pan pewien że ten sposób działa? Nadpisałem kod z lini 199 tym podanym, i nadal nic.
User avatar
Fresh Boarder

teitbite
Wed May 17, 2017 11:07 am
Reply with quote
Report this post
Hi

Kod dziala na 100%, bo widze rok juz jest dodany. Problem w brakujacym CSS, bo wyswietla sie biala data na bialym tle. Prosze przekopiowac podany wyzej styl do override.css
User avatar
Moderator

GK User
Wed May 17, 2017 1:44 pm
Reply with quote
Report this post
I u mnie cały czas tego nie było, ale właśnie odkryłem dlaczego. Pan pokazał mi tutaj widok artykułu- i tak, tu rok się już wyświetla, ale w widoku przeglądu artykułów nadal nie, np tu:
http://tomaszkowal.pl/index.php?option= ... 57&lang=pl

Rozumiem że te same kroki muszę wykonać dla pliku odpowiedzialnego za ten widok- proszę mi tylko podpowiedzieć który to plik i który styl do nadpisania i dalej sobie poradzę.
Pozdrawiam serdecznie.
User avatar
Fresh Boarder

GK User
Wed May 17, 2017 3:05 pm
Reply with quote
Report this post
Dobra- już znalazłem, za widok zajawek artykułów na blogu odpowiada plik html/com_content/category/blog_item.php
zmieniłem w nim te same parametry i działa.

Dziękuje za pomoc i temat uznaję za zamknięty.
Pozdrawiam serdecznie.
User avatar
Fresh Boarder

teitbite
Sat May 20, 2017 2:56 pm
Reply with quote
Report this post
Hi

Ok. Bardzo mnie to cieszy. Zatem zamykam watek.
User avatar
Moderator


cron
Remember me
Register New Account
If you are old Gavick user, click HERE for steps to retrieve your account.