No margin in fixed menu and logo position change...

Rate this topic: Evaluations: 0, 0.00 on the average.Evaluations: 0, 0.00 on the average.Evaluations: 0, 0.00 on the average.Evaluations: 0, 0.00 on the average.Evaluations: 0, 0.00 on the average.Evaluations: 0, 0.00 on the average.
GK User
Sat Apr 08, 2017 11:22 am
Reply with quote
Report this post
Hi, I would like to have a logo in the first screen like in this pic:
17759086_1474331869285837_1663142424_o.jpg

and when scroll down disabled logo, but without margin-left (I use margin left for main menu, but it's shown in fixed menu too...) You can see this on www.capid.pl
Now, when I scroll down I have a margin left from main menu in fixed menu, and when scroll up- logo change position to up...The same is with search module - when I scroll up, search is a few pixels up:
17759086_1474331869285837_1663142424_o33.jpg


And I can't change a social position order- I'm trying do it administrator site but all time is: 1. social icons, 2. language switcher, and 3. search module. Why?
I don't know what I can do for fix it... Please, help! :)

P.S. I know that I am constantly changing something, but the client has changed his mind and I decided to start over again, because it will be faster than implementing large changes in CSS.
User avatar
Senior Boarder

teitbite
Sun Apr 09, 2017 12:27 pm
Reply with quote
Report this post
Hi

Order in social module position should be done by chanign the order of the modules in modules list. Just change search to show only "social" position modules and in tabs above set to see order. Now You can drag and drop to change selection.

For logo I think I understand a little bit more now. Please try with this css:

Code: Select all
#gkLogo {
    margin: -55px 0 0;
    position: relative;
    top: 55px;
    width: 351px;
}
User avatar
Moderator

GK User
Sun Apr 09, 2017 3:32 pm
Reply with quote
Report this post
hI, THANKS, it's working, but I have the biggest problem with working
of the fixed menu:
PRZESUNIECIE.jpg

when I scroll down and later sroll up in logo positions and search module is a break... WHY? :)
User avatar
Senior Boarder

GK User
Sun Apr 09, 2017 6:07 pm
Reply with quote
Report this post
And second problem... ;) You didn't answear for this question:
margin.jpg

:) How can I move it to left in fixed menu without move it in main menu? :)

Wolałabym po polsku ale mus to mus.. :)
User avatar
Senior Boarder

teitbite
Tue Apr 11, 2017 3:07 pm
Reply with quote
Report this post
Hi

Mozemy mowic po polsku. Nie widze duzego zainteresowania tym watkiem. Mam 2 propozycje dla css. Prosze najpierw zobaczyc jak uklada sie po pierwszym kodzie a potem kolejnym:

Code: Select all
#gkMainMenu {
    float: right;
    margin: 0 15px 0 0;
}


A tu druga propozycja:

Code: Select all
#gkLogoSmall img {
    max-width: 100%;
}

#gkFixedMenu #gkLogoSmall {
    display: block;
    height: auto;
    margin: 0;
    width: 180px;
}
User avatar
Moderator

GK User
Wed Apr 12, 2017 12:09 am
Reply with quote
Report this post
Hej, na wstępie wielkie dzięki :) co do języka, to ja się tu prężę, wysilam z moim słabym angielskim, a można- ha :) wracając do tematu- ani jedna, ani druga opcja nie działa tak, jakbyśmy chcieli. Przy pierwszej pokazuje się zmniejszone logo, a w ogóle nie chcemy go wyświetlać; przy drugiej zaś pozycja social "chowa się" za logo, a menu jest zupełnie po lewej stronie. Teraz już sobie poradziłam z tym, wszystko było ok, pokombinowałam z marginesami i udało mi się mniej więcej dokonać tego, czego chciałam, jednak cały czas logo przeskakuje o ok 1 px po przescrollowaniu do góry. Tzn ta sytuacja utrzymywała się do kilku minut wstecz, bo właśnie dostałam nową wersję logo, wgrałam ją i.. tragedia! fixed menu w podwójnej wysokości i po przescroloowaniu wzwyż przeskakują znowu ikonki social- oczywiście razem z logo. Wgrałam z powrotem poprzednie logo, niestety błąd pozostał, tak jakby poprzednie logo nadpisało wszelkie ustawienia. Nie wiem co się stało ale już się tak cieszyłam, że jest ok a tu znów jakiś chochlik... Mam nadzieję, że jest jakiś sposób... z góry dzięki :)
User avatar
Senior Boarder

GK User
Wed Apr 12, 2017 12:26 pm
Reply with quote
Report this post
Mała aktualizacja: problem istnieje nadal (logo i ikony przeskakują oraz utworzył się samoistnie margines pomiędzy sliderem a topnav) ustawiłam jedynie stałą wysokość fixed-menu: 56 px. Ale coś jest ewidentnie nie tak, bo margin-top dla slidera 0px i margin bottom dla menu 0px.
User avatar
Senior Boarder

teitbite
Sat Apr 15, 2017 12:16 pm
Reply with quote
Report this post
Hi

Ok. Mam nadzieje, ze tym razem zrozumialem.

Przerwa pomiedzy menu a sliderem jest przez ikony, ten kod dodany do override.css powinien to poprawic:

Code: Select all
#gkSocial {
    height: 20px;
    margin: 17px 10px 0;
}


Poprwka dla ikon:

Code: Select all
.mod-languages .chzn-container-single .chzn-single span {
margin-top: 0;
}


I znikniecie logo po skrolowaniu:

Code: Select all
#gkTopBar.active #gkLogo {
    display: none;
}
User avatar
Moderator

GK User
Sun Apr 16, 2017 2:02 am
Reply with quote
Report this post
Dzięki! Bardzo mi pomogłeś, z tymże z przeskakującymi ikonami poradziłam sobie sama- kod nie działał, błąd powodował parametr "line-height"- był ustawiony taki sam jak "height" zarówno w fixedmenu jak i topbar, gdy zmniejszyłam z 54px do 20px, przestało przeskakiwać :D jestem szczęśliwa! Temat zamknięty :) Dzięki wielkie!
User avatar
Senior Boarder

GK User
Sun Apr 16, 2017 3:43 am
Reply with quote
Report this post
Nie, jednak jest maleńki problem jeszcze: dodałam własny moduł (ikona wyszukiwania przenosząca do strony wyszukiwania) i nie trzyma linii z pozostałymi modułami w pozycji social. To już mnie całkiem rozbroiło...
User avatar
Senior Boarder

teitbite
Tue Apr 18, 2017 9:43 am
Reply with quote
Report this post
Hi

To przez uzycie paragrafu. Najlatwiej to poprawic dodajac ten styl:

Code: Select all
#gkSocial p {
margin: 0;
}
User avatar
Moderator


cron
Remember me
Register New Account
If you are old Gavick user, click HERE for steps to retrieve your account.